מצלמות אבטחה | התקנת מצלמות אבטחה | אחריות מלאה לשנתיים
16372
rtl,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16372,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

מצלמות אבטחה

מצלמות אבטחה

 מצלמות אבטחה באיכות הגבוהה ביותר לבתי עסק ולבתים פרטיים לרבות מצלמות IP, מצלמות מתנייעות, מערכות אנלוגיות ברזולוציה גבוהה,צפייה דרך ענן, ללא צורך ב- IP קבוע, מצלמות נסתרות, ראיית לילה, שיטות הסלקה יחודיות

תכנון בשטח | התקנה מקצועית | המצלמות המתקדמות בעולם | מגוון רב של סוגי מצלמות | תכנון ראשוני בהתקנה | כבלים איכותיים | אחריות לשנתיים!

מצלמות אבטחה מתוחכמות

ודש 3

בחירה של ציוד איכותי

שוק מצלמות האבטחה רווי מבצעים מפתים אשר מיועד למכירה מהירה של מלאי יבוא המכיל ציוד ברמה נמוכה. למרות שלאחר ההתקנה נראה כי התוצאה מספקת, אין הדבר מובטח לאורך זמן.

היכן מצויה הטעות של הצרכנים?

מצלמות במחירים של 150-200 ₪, מקנות רווח של כ-100% למוכר, אך הן מראות תמונה סבירה למשך כמה חדשים, במקרה הטוב כשנה, ואז הצבעים דוהים, התמונה הופכת לא יציבה, ולאחר מכן המצלמה שובקת חיים, בכל מקרה, תקופת האחריות מסתיימת כעבור שנה ואין למי לפנות,
מערכות הקלטה- מכשירי ההקלטה הם מוצר פשוט וזול, אך הבדל של 200-400 ₪ בעלויות המכשירים, יכול להיות ההבדל בין שקט נפשי לאכזבה מרה. תופעות כגון התחברות מרחוק שנכשלת פעמים רבות מדי, ממשק משתמש מסובך, איכות הקלטה ירודה, מעבד "עייף", ועוד, מאפיינות מכשירים זולים, שנכללים בעסקה זולה, והלקוח אינו מודע לכך שביצועי המכשיר רחוקים מלהיות משביעי רצון, הם יורדים ברמתם עם הזמן, והמצב הופך לבלתי נסבל ,שוב, בתום שנת האחריות אין למי לפנות.

תכנון ההתקנה – חלק מהותי לשביעות הרצון של הלקוח לטווח ארוך

מערכת לצפייה והקלטה אינה מוצר מובנה שקונים ומתקינים, יש להגיע לשטח, להבין את הצרכים ולתכנן את המצלמה המתאימה לכל מקום ומקום, השטח שרוצים לראות תובע מצלמה עם עדשה מתאימה ואפשרות ראיית לילה מתאימה, בהמון מקרים מתפרסמים מבצעים הכוללים מכשיר הקלטה ומספר מצלמות זהות כחבילה, הפרסומת מצטלמת בצורה נאה ומזמינה, אך מעולם לא קרה שכל המצלמות הזהות, מתאימות למקום ההתקנה על חלקיו השונים, אולם הטעות נפוצה בקרב מתקינים לא מקצועיים כאשר, שוב, שיקול כלכלי בלבד מנחה אותם. בכל מקרה קיימות בשוק מצלמות שונות ומגוונות אשר עוזרות לתת מענה למגוון צרכים.

להלן סקירה- מצלמה נסתרת לאינטרקום-צרכני אינטרקום המבקשים לראות את האורח (בנוסף לדיבור המסורתי), נאלצים לשלם המון כסף למערכות אינטרקום טלוויזיה הנמכרות כיחידה אחת. ביחידה זו מותקנת מצלמה עם נורות אינפרא מסביב כדי לאפשר ראיית לילה, אך הדבר מבליט את המצלמה, ויכול ל"הזמין" מעשה ונדליזם, כמו כן מערכת כזו מחייבת החלפתה במקרה תקלה, כיוון שהיא מיקשה אחת ולא הורכבה מחלקים נפרדים. המצלמה המוצעת הינה מיוחדת כיוון שאינה צריכה נורות אינפרא, והיא "מסתפקת" בחור בקוטר של 1- 2 מ"מ בלבד, ולכן לא מבחינים בה , כמובן שיש צורך במתקין מנוסה לעניין זה.

מצלמה מתנייעת

(PTZ) מאפשרת שליטה על שטח גדול מאוד כיוון שהמצלמה יכולה לזוז שמאלה ימינה למעלה למטה, וכמובן לבצע זום על מנת להבחין בפרטים הקטנים ביותר , הנתון החשוב במצלמה מתנייעת הינו ערך ה"זום" האופטי, ערך זה מוכפל בזום הדיגיטלי ונותן תוצאות של זום המתאפשר במצב אידאלי, שכן הזום הדיגיטלי גורם ל"פיקסול" התמונה, ולכן משמעותו נמוכה. קיימות גם מצלמות עם מנוע זום בלבד, מצלמה זו מאפשרת תמונה רחבה רגילה , ובעת הצורך זום לנקודה מסויימת שכוונה מראש, דוגמא לשימוש במצלמה זו היא כאשר רוצים להתמקד בקופה, או להבחין בפרטי מוצר כדי להתייעץ עם המוכר/ת במקום.

מצלמות נסתרותשלא יעבדו עליכם!

גם כאן מפרסמים מצלמות מוסלקות בגלאי עשן או גלאי נפח, אך אלו צורות הסתרה מוכרות מזמן, ואיכות הצילום היא ירודה כל כך, שרק צילום במרחק קטן מאוד, מאפשר את זהוי האובייקט, מוצרים אלו מפתים מאוד במחירם ,אך כדי להשיג תוצאות אמיתיות ,שכן מצלמה מוסתרת לא תהיה קרובה מדי כדי שלא יזהו אותה, יש צורך במצלמה איכותית ולא מובנית מראש, כדי לאפשר הסתרה בהתאם לנמצא במקום המעקב. מצלמות כאלה מגיעות בצורות שונות.

להלן מספר דוגמאות:

  • מצלמת נחש- מצלמה אשר העדשה שלה מושחרת וניתנת להסתרה בפתחי מיזוג, מכשירי אלקטרוניקה
  • מצלמת בורג- מצלמה אשר העדשה הינה ראש של בורג פיליפס , בעצם אפשר להתקין מצלמה זו בגלוי
  • מצלמת pinholl- המצלמה מאופיינת בעדשה שקוטרה 1 מ"מ . אפשרויות ההסלקה רבות ומגוונות

מצלמות ברזולוציה גבוהה!

מצלמות אלה משנות את התוצאה בצורה משמעותית, הצילום נעשה ברזולוציות של 2 ו-3 מגה פיקסל (דורש מכשיר הקלטה בהתאם) בנושא זה יבוא מאמר נפרד. מצלמות רבות מוצגות כמצלמות 1.3 מגה פיקסל, אך בפועל הן מצלמות של 1000 קו. ההבדל הוא משמעותי, לדוגמא-כאשר מצלמה מוצגת כמצלמה ברזולוציה של 700 קו, הכוונה היא שהמצלמה מספקת צילום רוחב או אורך ברזולוציה זו, אך אין מידע לגבי הווקטור השני, הרזולוציה האמיתית הינה מכפלת קווי הרוחב בקווי האורך, 700 קו כפול 700 (מקסימום) נותן רזולוציה של פחות מחצי מגה פיקסל, זוהי איכות נמוכה. המצלמות הזולות אינן עם נתוני מכפלה זו, אלא פחות, ולכן מוצג רק מספר הקווים , מצלמת 1000 קו אינה ברזולוציה של 1 מגה פיקסל, יש לבדוק היטב את הנתונים כיוון שכותרת לא נכונה למוצר, מעצימה את האטרקטיביות שלו , שלא בצדק.

מצלמות שקועות

ישנו קו מוצרים של מצלמות לתקרות גבס או עץ, וכדומה. בצורה זו אין צורך לסתפק במצלמות הכיפה הסטנדרטיות, שכן נראה כי הן מתאימות בדיוק להתקנה בתקרה, אך בהחלט אפשר להשיג תוצאה טובה יותר עם מצלמה שתבלוט מהתקרה רק כ-20% בהשוואה למצלמת כיפה. אסתיקה- נושא מאוד חשוב, ואולי הכי משמעותי בבחירת המתקין, סוג ההתקנה , והתאמה לאתר המוגן. כל המצלמות הגלויות מגיעות עם מחברים אשר מתחברים לכבל המוביל למכשיר ההקלטה, המתקינים נאלצים להרכיב קופסת פלסטיק מגושמת כדי שתכיל חיבור זה, מתקין מנוסה יידע להתחמק מקופסא כזו, וידאג להתקנה נקייה ואסתטית.

התקנהשימוש בכבלים איכותיים!

סוגי הכבלים הוא נושא משמעותי, כל מערכת עובדת כראוי כאשר היא חדשה, אך כבלים שאינם איכותיים, יאבדו מכושרם עם הזמן, ובתנאי חוץ, בהם הם מותקנים, לא ירחק היום שהמערכת תאבד מהאיכויות שאפיינו אותה בתחילת דרכה. תכנון צריכת מתחים וחיבור ספקי כח בהתאם, הינו בבסיס המידע הדרוש להרכבת מערכת כזו, מערכות רבות נמסרות ללקוח לשביעות רצונו בשעות האור, כאשר התמונה צבעונית חדה ויפה, אך עם רדת החשיכה, המצלמות עוברות למצב לילה, בו דולקות נורות האינפרא, ולכן צריכת הזרם מהספקים גדלה, ותכנון לא נכון של הספקים, גורר מצב בו ישנן מצלמות שאינן יכולות לתפקד.

אחריות ושירות

מקובל לתת אחריות ושירות למשך שנה, אולם מומלץ מאוד לדרוש שירות לשנתיים לפחות, גם אם המחיר יקר במעט יותר, שכן אז תבטיחו את פעילותה של המערכת לאורך זמן, ומתקין אשר יתן אחריות כזו, כנראה יספק ציוד איכותי יותר, כיוון שידוע כי הציוד הפחות איכותי , יחזיק מעמד לזמן קצר ברמת התוצאה ואורך החיים בכלל. מיתר מערכות מעניקה לכם אחריות מלאה לשנתיים!

מיתר-מערכות שמחה לעמוד לרשותכם!